Вкусот на летото кој сите едвај го чекаме: Смути со диња, чаша витамини

Вкусот на летото кој сите едвај го чекаме: Смути со диња, чаша витамини

Летно и вкусно смути од еден од омилените плодови во топлиот период – нејзиното височество дињата.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • ½ парчиња диња
  • 1 лажица кисело млеко
  • 1 лажица мед

Подготовка:

  1. Се лупи и сече дињата, па се става во блендер заедно со млекото и мед.
  2. Се сомелува се добро, да нема парчиња.
  3. Се става во чаша, се алди во фрижидер и се пие.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

 

 

 

singlepost_text