Мирисот ќе мами: Лудило од вкус за сите љубители на печурки

Мирисот ќе мами: Лудило од вкус за сите љубители на печурки

Направете вкусно и брзо јадење со печурки кои мамат со мирисот.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 500 гр свежи печурки
  • 125 гр маргарин
  • 150 гр кашкавал
  • вегета
  • бибер и сол

Подготовка:

  1. Печурките се мијат, се сечат и се ставаат во тава со масло да се динстаат со малку сол и бибер.
  2. За време на динстањето неколку пати ставајте по една шолја вода.
  3. Тргнете ги од оган кога ќе омекнат, ставете вегета, сол и бибер, па ставете ги на тањњир и ставете рендан кашкавал.

 

 

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

 

singlepost_text