Решете се од салото на стомакот за само 7 дена: Еве зошто оваа напивка ја нарекуваат „согорувач“

Решете се од салото на стомакот за само 7 дена: Еве зошто оваа напивка ја нарекуваат „согорувач“

Често сонуваме за идеално тело без масти. Сакаме рамен стомак и совршено тело. Она што некогаш го забораваме е што природата веќе ни дала елементи кои ни помагаат во решавање ваквите проблеми. Еве и еден рецепт кој ги топи мастите на стомакот!

Лимон и чиа шејк и неговите предности

Лимонот е совршено средство за елиминација на мастите. Исто така, делува антивирусно.

Поради високата содржина на влакна помага во хидратација, а така лесно се елимиираат и токсините. Чиа семето е природен антиоксиданс и е многу богато со влакна.

Состојки:

  • 1,5 чаша вода
  • 1 лажица мед
  • сок од лимон
  • 1 лажица чиа семе

Начин на подготовка:

  1. Прво потопете го чиа семето во вода. Еден час подоцна измешајте ја водата, сокот од лимон и чиа семето. Можете да употребите и блендер, зависно од вашиот вкус. 
  2. После ова, вашиот шејк е спремен за консумација. Консумирајте наутро на празен стомак и набрзо ќе забележите промени на вашето тело.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text