Природен лек за смалување на триглицеридите – делува кај сите генерации

Природен лек за смалување на триглицеридите – делува кај сите генерации

Направете природен и моќен лек за намалување на триглицеридите кои се многу штетни за телото.

Во комбинација со лимон е навистина одличен.

Состојки.

  • 400 гр корен од целер
  • 1 кг лимони
  • 2 литри вода

 

Лимонот се сече на кришки и се става во лонец со водата, па се додава и изренданиот целер и се вари 20 минути смесата.

Се лади и цеди утрото, па се става во шише и се чува во ладилник.

Се пие пред оброк три пати на ден, по еден децилитар.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

 

singlepost_text