Никогаш не ги чувајте јајцата до овие намирници во ладилник

Никогаш не ги чувајте јајцата до овие намирници во ладилник

Сите ги чуваме јајцата во фрижидер во местото на вратата кое е наменето за нив, но она што малкумина го знаат е дека лесно навлегуваат силни мириси во нив, па така им се губи и вкусот.

Имено, во ладилникот никогаш не треба јајцата да ви стојат до продукти со силен мирис, а први на листата се кромид, магдонос, лимони, некое цитрусно овошје или слични продукти со силни мириси.

Причината е тоа што силниот мирис веднаш навлегува во нив.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text