Смути со портокали и кајсии – за ден полн витамини и за топење сало

Смути со портокали и кајсии – за ден полн витамини и за топење сало

Направете си дома вкусно смути со кајсии и портокали.

Чаша полна вкус и витамини:

Состојки:

  • 250 мл вода (која сте ја превриле)
  • 125 гр кајсии
  • сок од 4 портокали
  • 2 лажици јогурт
  • 1 лажица кафеав шеќер

 

Се ставаат во блендер сите состојки, се става се во чаша и се лади, па служи.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text