Смеса за детоксикација на телото од две состојки – ќе ги исфрлите отровите

Смеса за детоксикација на телото од две состојки – ќе ги исфрлите отровите

Направете вкусна смеса за детоксикација на телото.

Ви требаат ѓумбир и мед кои се моќна комбинација.

Земете 250 грама корен од ѓумбир и 500 милилитри мед.

Се мие и се ренда ѓумбирот, се меша со мед.

Се земаат три лажици на ден и се пуштаат полека да лизнат низ грлото.

Помага за чистење, детоксикација и здравје на телото.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко