Напиток со кој ќе топите сало – за поефикасна диета, стопете се за до одмор

Напиток со кој ќе топите сало – за поефикасна диета, стопете се за до одмор

Ако го консумирате овој напиток, вашата диета ќе биде поефикасна.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 300 мл вода
  • сок од пола лимон
  • малку ѓумбир

Се ставаат лимонот исцеден и ѓумбирот во чаша лака вода, па се оставаат кратко, а потоа се пие.

Најдобро е да се пие наутро на празен желудник.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text