Храна која го зголемува либидото – јадете ги овие намирници

Храна која го зголемува либидото – јадете ги овие намирници

Либидото кај луѓето може да варира, а се е поради недостаток или вишок на одредени материи во телото.

Постојат намирници кои го зголемуваат либидото и сексуалниот порив, а тоа се печурки, јајца, интегрални житарки.

Ако сте пак нервозини и тоа ви пречи, консумирајте житарки и храна со влакна.

Навистина помагаат.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text