Салата со брокула полна витамини – идеална за пролетта

Салата со брокула полна витамини – идеална за пролетта

Направете вкусна салата со брокула, полна здравје и витамини.

Нешто ново и вкусно, ова е рецептот:

Состојки:

 • 450 гр. брокула
 • ¼ шолји маслиново масло
 • 30 гр. индиски ореви
 • 1 чешне лук
 • магдонос
 • кора од лимон
 • сол
 • бибер
 • пармезан

Подготовка:

 1. Севари во солена вода, па се става во ладна вода и се цеди, а потоа се става во блендер со сите состојки.
 2. Се става во чинија со зачини и се меша.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Мимоза салата во ново руво

Брза крем салата со јогурт

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

singlepost_text