Лек за воспаление на мочните патишта – веднаш делува

Лек за воспаление на мочните патишта – веднаш делува

Направете си лек за воспаление на мочните канали и патишта, кој е делотворен и силен.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 30 гр брусница
  • ½ литри вода
  • 1 лажица мед

 

Се става брусницата во вода да врие додека водата не испари половина, потоа се става мед и се пие три пати на ден.

 

Повеќе на Готви.мк:

Домашен овошен сладолед

Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

 

singlepost_text