Измешајте јаболков оцет и мед – телото ќе се препороди, вака помагаат

Измешајте јаболков оцет и мед – телото ќе се препороди, вака помагаат

Јаболковиот оцет се користи за превенција од повеќе болести, а ако се помеша со мед има уште помоќни дејства, бидејќи е познато колку е здрав медот.

Ви требаат 2 лажици јаболков оцет, 2 лажици мед и 2 децилитри вода.

Се меша се, се пие и помага за хроничен умор, за подобро варење на храната, за главболка и болести на срцето и бубрегот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Магдонос и сода бикарбона 

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот