Од лубеницата се прави најсилниот лек за камен и песок во бубрегот – ова е постапката

Од лубеницата се прави најсилниот лек за камен и песок во бубрегот – ова е постапката

Лубеницата евкусна и полна витамини, а освен што служи за разладување на топлото време, користи и како лек за прочистување на бубрезите.

Направете чај од семки од лубеница, кој многу помага за проблемите на бубрезите.

Ви требаат 4 лажици семки лубеница и 2 литри вода.

Се мелат семките, се зоврива вода и се додаваат тие, па се оставаат заедн ода се варат 10 минути.

Нека се олади, па процедете.

Додајте по желба шеќер или мед или лимон.

Доволна е шолја на ден.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

singlepost_text