Највкусните клуб сендвичи се прават дома – појадок или вечера за малку пари

Највкусните клуб сендвичи се прават дома – појадок или вечера за малку пари

Направете си од популарните „Клуб сендвичи” дома.

Навистина супер рецепт за појадок, вечера или друштво.

Состојки.

  • 4 кришки тост леб
  • 2 парчиња шунка
  • 2 парчиња кашкавал
  • маргарин

Подготовка:

  1. Намачкајте две кришки со маргарин, ставете по едно парче шунка и кашкавал и затворете.
  2. Загрејте тостер, малку испечете и потоа исечете ги на пола, како триаголници.
  3. Супер за со кечап и мајонез.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

singlepost_text