Задолжително користете ракавици кога миете садови – еве зошто

Задолжително користете ракавици кога миете садови – еве зошто

Некои од нас кога рачно мијат садови користат, некои не, но се препорачува да користите ракавици за миење секогаш кога сте во кујната и ја правите оваа обврска.

Имено, освен што подобро ќе ги држите садовите, нема да се лизгаат и убаво ќе се измијат, со ракавици ги штитите рацете од комбинацијата топла вода и детергент кој и штети.

Треба да користите ракавици и секогаш кога чистите дома.

Хемикалиите од детергентите многу и штетат на кожата и ја прават раздразлива.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Палачинки на дански начин

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

singlepost_text