Не ја правете оваа грешка: Никогаш не го фрлајте овој дел од лукот

Не ја правете оваа грешка: Никогаш не го фрлајте овој дел од лукот

Ако и вие ја правите оваа грешка, престанете веднаш, бидејќи губите многу витамини.

Имено, во сезоната на младото лукче, не треба да ги фрлате зелените делови или така нареччени перушки.

Имаат многу витамини, го штитат срцето, содржат витамин А, добри сеза видот.

Помагаат и за јакнење на коските, со своите витамин Ц и К.

Помагаат и за создавање колаген и со тоа за поубава и поцврста кожа.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Мимоза салата во ново руво

Брза крем салата со јогурт

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

 

singlepost_text