Микрото не е само за подгревање – за оваа намена ретко кој знае

Микрото не е само за подгревање – за оваа намена ретко кој знае

Можете да направите многу нешта во микро печката, а не само да подгревате храна.

Имено, за јајца на око земете бел празен тањир и ставете му пола лажиче путер да се стопи, па извадете го од микро и ставете го потоа јајцето, па вклучете ја на 45 секунди.

Може даиспечете и лук, така што ви треба малку масло, сол и бибер и да ја вклучите микро печката.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text