Искористете ја сезоната на јагоди: Највкусно смути за Добро утро

Искористете ја сезоната на јагоди: Највкусно смути за Добро утро

Дојде сезона на јагодите, па искористете го ова здраво и вкусно овошје полно витамини за смути.Ова е рецептот кој е брз и едноставен:

Состојки:

  • 1 кг. јагоди
  • лед
  • 1 лажица мед

Подготовка:

  1. Се меша се и убаво се пасира со миксер.
  2. Се додава и малку вода, па се декорира со лед.
  3. Ставете во чаша и пијте.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

 

 

singlepost_text