Крцкави и вкусни целуфки (Видео)

Крцкави и вкусни целуфки (Видео)

Ако имате вишок белки после подготовка на торта или колач, најдобар начин да ги искористите е од нив да направите крцкави и вкусни целуфки.

Состојки:

  • 2 белки
  • 200 гр шеќер
  • 1 лажица сок од лимон

Начин на подготовка:

  1. Разматете белки, па полека додавајте шеќер и сок од лимон и матете со миксер 6-7 минути, да добиете цврст снег. 
  2. Со лажица или шприц вадете целуфки и редете ги на плех обложен со хартија за печење. Сушете ги на 130 степени околу 1 час. 
  3. Целуфките кога ќе се испечат мора да бидат многу лесни и суви.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text