Прозорците ќе блескаат и нема да има линии по нив – додадете го ова во водата

Прозорците ќе блескаат и нема да има линии по нив – додадете го ова во водата

Прозорците и огледалата се тешки за чистење, но ќе може лесно да се измијат ако додадете едно нешто кое е многу евтино во водата.

Имено, ставете малку сол во водата со која ги чистите прозорците и огледалата од детергент.

Нека да останат мазници и дамки на нив.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text