Нема печење и мачење на горештините: Бомбици од 4 состојки ( + посна варијанта)

Нема печење и мачење на горештините: Бомбици од 4 состојки ( + посна варијанта)

Не може да најдете полесен рецепт за колачи од овој, бомбици со банана и кокос, брзо, лесно и вкусно.

Состојки:

  • 200 гр кокос
  • 2 банани
  • 200 гр шеќер во прав
  • 200 гр мелени бисквити

Подготовка:

  1. Бананите се пасираат, па се става и шеќерот и убаво се меша.
  2. Се додава половина кокос и мелени бисквити.
  3. Се прават бомбици и се валкаат во кокос. 
  4. Ако се посни бисквитите и бомиците се посни.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Домашен овошен сладолед

Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

 

singlepost_text