Секое утро испијте чаша од ова – штити од болести, а се прави толку лесно

Секое утро испијте чаша од ова – штити од болести, а се прави толку лесно

Секое утро нека ви почнува со медена вода, а тоа ќе ви помогне да ви се исчисти телото и да бидете здрави како дрен.

Растворете едно лажиче мед во вода и оставете да отстои преку ноќ. Испијте ја наутро водата на празен стомак.

Се користи шест месеци за поголем ефект.

Помага за подобра функција на бубрезите, за правилна работа на цревата, за диета и за кожата да е цврста и здрава.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути со овошје за појадок

Смути за убавина и здравје

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text