Намирници богати со вода и минерали – за здрава, сјајна и затегната кожа

Намирници богати со вода и минерали – за здрава, сјајна и затегната кожа

Ако сакате кожата да ви блеска, се што ви е потребно е да јадете одредени намирници, богати со вода и витамини.

Јадете ананас кој ја прави кожата еластична и свежа. Го подобрува варењето и колагенот.

Јадете и сладок компир кој позитивно делува со својот бета каротен.

Јадете и лимон кој е одличен особено во чаша млака вода.

Добро е и чиа семето, како и смоквите и спанаќ.

Јадете ги често.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

 

singlepost_text