За сјајна кожа, диета, мозокот и срцето – периодов јадете ги често

За сјајна кожа, диета, мозокот и срцето – периодов јадете ги често

Црешите се дел од најубавото овошје, симбол на пролетта и навистина здрав еликсир за телото.

Го подобруваат видот, а делуваат и за здрава, сјајна и мазна кожа.

Спречуваат и малигни болести, а се подобрува и варењето на храната со нив.

Помагаат и за намалување болки во телото.

Добри се и за правилна работа на мозокот, како и срцето.

Повеќе на Gotvi.mk:

Знаете ли што се лекуваат дршките од цреши

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

singlepost_text