Ќе ве расони подобро од кафе: Смути за Добро утро кое ќе ве држи сити

Ќе ве расони подобро од кафе: Смути за Добро утро кое ќе ве држи сити

Направете вкусно смути за освежување, со малини и боровинки.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 130 гр замрзнати малини
  • 4 лажици боровинки замрзнати
  • 3 лажици мед
  • 300 мл млеко

Подготовка:

  1. Се ставаат во блендер сите состојки.
  2. Се мати додека смесата не биде глатка, а ако ви е прегусто, ставете уште млеко по избор.
  3. Ставете во стаклена чаша, ставете лед и пијте.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text