Направете освежувач од кој ќе замириса целата куќа (Видео)

Направете освежувач од кој ќе замириса целата куќа (Видео)

Пријатната атмосфера во домот ќе им годи на домашните, но и на гостите! Причината за загушливиот воздух можеби е премалата вентилација, готвење или нешто друго.

Употребата на освежувачи често е скапа, но и нездрава варијанта, поради присуството на вештачки мириси и хемикалии.

Денес ви откриваме генијален трик, како во своите четири ѕида да уживате во пријатниот мирис, и тоа за малку пари и без штетни хемикалии!

Потребни ви се: тегла, чекан, шрафцигер и вилушка, сода бикарбона, етерично масло по избор.

Подготовка: На поклопот од теглата направете неколку дупчиња. Теглата наполнете ја со сода бикарбона и капнете етерично масло. Природниот освежувач е готов!

Деталите погледнете ги во видеото во прилог…

singlepost_text