Лек стар со години за срце – го препишуваат и доктори, успешно помага

Лек стар со години за срце – го препишуваат и доктори, успешно помага

Овој рецепт е стар со години и години, успешно помага за проблеми со срце, па докторите и понатаму го препорачуваат.

Успешно помага за срцеви болести и превенира срцев удар:

Состојки:

  • 10 стебла магдонос без корен
  • 1 л. домашно вино (бело или црно)
  • 2 лажици вински оцет
  • 300 гр природен мед

Подготовка и употреба:

  1. Се става магдоносот во вино, се става оцет и се вари 10 минути на тивок оган, а внимавајте бидејќи може да пени.
  2. Потоа додајте и мед и оставете уште 5 минути да се вари.
  3. Процедете додека е топло и ставете ја смесата во шишиња, па затворете.
  4. Талогот кој се создава не е штетен и и тој се пие.
  5. Се користи една лажица секој ден, додека не престанат тегобите.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Недостатокот на фолна киселина создава проблеми

Ако се потите прекумерно сменете нешто во храната

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Топли пирошки со сирење

 

 

singlepost_text