Ако немате мастика – вака ќе го победите лошиот здив за секунда

Ако немате мастика – вака ќе го победите лошиот здив за секунда

Ако јадевте нешто со силен мирис или едноставно немате време или не сте во состојба да ги измиете забите, има решение за здивот да ви биде свеж и да не ви биде срам да зборувате и да се доближите до некого.

Имено, ви треба зрно кафе. Земете и ставете го зрното во уста, па изџвакајте.

Непријатниот мирис ќе го снема.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

singlepost_text