Долгогодишни пушачи ги оставиле цигарите со ова – напивка која се бори со никотинот

Долгогодишни пушачи ги оставиле цигарите со ова – напивка која се бори со никотинот

Ако сте и вие страстен љубител на цигари и не можете да се откажете од навиката иако знаете колку ештетна и лоша, се што ви треба е чај од една моќна билка која ја убива желбата за никотин.

Се работи за моќната валеријана која се користи и за важни проблеми како несоница, стрес, умор, раздразнетост.

Во Русија оваа билка се препорачува на оние кои патат од хипохондрија и хистерија, а ја убива и желбата за цигари и благо.

Ви треба лажиче валеријана и два децилитри врела вода. Се цеди по пет минути чајот и се пијат 2-3 шолји на ден.

Се пие една од шолјите навечер пред спиење за поголем ефект.

Има јако седативно дејство, па затоа не земајте повеќе од оваа доза.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува