Убијте го целулитот со евтина намирница – само триете и го снемува

Убијте го целулитот со евтина намирница – само триете и го снемува

Постои моќно оружје за борба со целулитот кој е најголем непријател во периодот на топлото време и летото.Се што ви треба е верувале или не кафе.

Имено, земете една шолја талог од кафе, помешајте го со малку маслиново масло и вода, за да добиете убава хомогена смеса, па потоа нанесете го на подрачјата каде имате целулит.

Ставете фолија, па покријте се и оставете да делува еден час.

Потоа, измијте се убаво и ставете крем.

Вака правете неколку пати во месецот до посакуваниот резултат.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text