Колач турска принцеза: Кремасти колачи преполни со шлаг

Колач турска принцеза: Кремасти колачи преполни со шлаг

Преубав овошен колач со суви кајсии и грозје и јаткасти плодови…

Состојки:

  • 2 кесички од по 100 гр бел шлаг крем
  • 1 чаша млеко
  • суви кајсии
  • суво грозје
  • 1 мала шолја фстаци (може и ореви или бадеми)
  • 1 чаша лешници
  • 1 помало пакување двопек
  • неколку суви кајсии за украсување

Начин на подготовка:

  1. Разматете шлаг со млеко и оставете половина час во фрижидер. Кајсиите потопете ги на 10 минути во врела вода, потоа исушете ги и ситно исечкајте ги. Исечкајте го и сувото грозје, а фстаците и лешниците грубо здробете ги и сè додајте во изладениот шлаг. 
  2. Двопекот внимателно искршете го на поголеми парчиња па и него додајте го во шлагот, благо измешајте па префрлете во долгунест калап премачкан со путер. Оставете најмалку два часа во фрижидер, па послужете.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text