Брз и евтин ручек: Тиквички со сирење и павлака кои крчкаат во рерна

Брз и евтин ручек: Тиквички со сирење и павлака кои крчкаат во рерна

Направете вкусен ручек со тиквички и павлака од рерна.

Ова е рецептот за брзиот ручек:

Состојки.

  • 3 тиквички
  • 150 гр. сирење
  • 100 гр. кисела павлака
  • сол
  • масло
  • 2-3 чешни лук
  • вегета

Подготовка.

  1. Се лупат и сечат тиквичките на кругови, па се става сол на нив.
  2. Се редат во плех со хартија, премачкан со масло, се става изронето или изрендано сирење, па мешавина од павлака со ситнет лук и вегета и сол.
  3. Се премачкуваат тиквичките и се печат на 180 степени додека не поруменат.

Пријатно јадење!

Повеќе вести на Готви.мк:

Ред тиквички, шунка – деликатес кој крчка

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text