Смути со овошје за појадок: Вкусно, а ќе ве „стопи” до летото

Смути со овошје за појадок: Вкусно, а ќе ве „стопи” до летото

Направете вкусно смути за појадок со многу овошје.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 1 портокал
  • 125 гр. папаја
  • малку цимет
  • 125 мл бадемово млеко
  • лед

Се лупи портокалот, се става се во блендер, се пасира и се става во чаша со лед.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за убавина и здравје

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен