Десет пати се поефикасни од аспирин – јадете цреши, но важно е да бирате вакви

Десет пати се поефикасни од аспирин – јадете цреши, но важно е да бирате вакви

Темните цреши се одлични за нашето здравје, па затоа секогаш кога купувате, изберете вакви.

Тие ги пеглаат борите на лицето и спречуваат да настане целулитот.

Дефинитивно ако има природен лек од дрвата тоа се црешите. Го јакнат имунитетот, крвната слика, погодни се за срцето, коските и се природно средство за ублажување на реумата.

Го елиминираат и вишокот киселини во мокрачата и се борат со артритис.

20 цреши 10 пати се поделотворни од аспирин.

Тие се богати и со витамини и антиоксиданси кои спречуваат стареење на кожата.

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text