100 посто природен сладолед од јагоди – се прави од 3 состојки

100 посто природен сладолед од јагоди – се прави од 3 состојки

Направете вкусно ледене уживање. Природен сладолед од 3 состојки.

Состојки:

  • 1 шолја јагоди
  • 2 лажици бадемово млеко
  • 3 банани

Начин на подготовка:

  1. Се блендираат јагодите со млеко, па се додаваат бананите.
  2. Се лади, а може да го смените рецептот со друго омилено овошје, или да декорирате горе со овошје.
  3. Уживајте.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Домашен овошен сладолед

Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед