Неодоливи бомбици од кикирики и кокос – нема поедноставен десерт

Неодоливи бомбици од кикирики и кокос – нема поедноставен десерт

Неодоливи топчиња кои ќе ги освојат срцата на сите љубители на слатки…

Состојки:

  • 200-300 гр кикирики
  • 250 гр маргарин
  • 200 гр ореви
  • 100 гр ситно издробени бисквити
  • сок од 1 лимон
  • кокос

Начин на подготовка:

  1. Сомелете ги кикириките, додајте маргарин и сок од лимон. Убаво соединете, додајте иситнети ореви, а на крај издробени бисквити. 
  2. Сè добро измесете и правете мали бомбици. Топчињата извалкајте ги во кокос и послужете.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text