Смути за убавина, здравје и освежување: Денот нека почне здраво

Смути за убавина, здравје и освежување: Денот нека почне здраво

Направете супер смути за здравје, убавина, осбежување, витамини и убав ден.

Состојки:

  • 1 јаболко 
  • 1 лимон 
  • малку ѓумбир 
  • 1 лажица мед 
  • 200 мл вода

Подготовка:

  1. Се вади кората на лимонот и портокалот, па с сечат и се ставаат во блендер заедно со излупениот ѓумбир и мед и вода. 
  2. Ако ви е многу кисело, додадете слободно повеќе мед.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

 

singlepost_text