За слабеење, холестерол и проблеми со бубрезите – јадете го ова често

За слабеење, холестерол и проблеми со бубрезите – јадете го ова често

Целерот е здрава намирница која помага за многу состојби, проблеми и болести на телото.

Го намалува нивото на холестерол и тоа за седум пати ако јадете само две стебленца на ден.

Помага и за активирање на желудочна киселина која го исфрла холестеролот од телото, ја урамнотежува нашата ПХ вредност, а богат е со витамини А, Б1, Б2, Б6, калиум, фолна киселина, калциум, магнезиум, фосфор, натриум и есенцијални масла.

Интересно е тоа што е богат со натриум поразличен од солта која ја користиме, бидејќи се топи во телото и одржува хидратантност.

Има анти канцерогени својства, што се покажало со едно истражување од Универзитет во Њу Џерси.

Помага за подобро олеснување, претставува моќен диуретик, а помага и за смирување на нервите и телото, како и за победување на несоницата.

Секако, помага и за слабеење и топење сало.

Спречува и создавање песок и камења во бубрезите.

Помага и за сексуален порив.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко