Моќна мешавина со сода бикарбона – лекува многу здравствени проблеми

Моќна мешавина со сода бикарбона – лекува многу здравствени проблеми

Сите знаеме колку е здрава содата, а ако се искомбинира со рицинусово масло помага уште повеќе за многу здравствени проблеми и тешкотии.Рицинусовото масло помага да се поттикне протокот на крв, а ако се помеша со сода бикарбона создава дополнителна облога.

Измешајте ги двете состојки и тријте го со памук зафатеното подрачје.

Помага за:

Исчашен зглоб

Модринки

Исеченици

Дамки на лицето

Симптоми на алергија

Болки во грбот

Искоренување брадавици

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Како да ослабете до празниците?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text