Домашна руска маст која помага со првото мачкање – евтини состојки „ги бркаат” болките

Домашна руска маст која помага со првото мачкање – евтини состојки „ги бркаат” болките

На сите ни се познати болките во зглобовите, колената, рамената, лактите, кои буквално ги чувствуваме како скршени. По 40-тите веруваме дека е тоа нормално со стареењето, но често се појавуваат вакви болки и порано, поради темпото на живот денес.Ако имате болки, ова е природен руски лек кој може да ви помогне, за домашна ефикасна маст.

Ви требаат ме, сенф, сол и сода.

Од се земете една супена лажица, а сенфот најдобро да е лут. Измешајте и ставете во празна кутија, и тоа ќе ви биде маста за спас.

Болното место добро се мачка со оваа маст, се прави облога, се става кесе и се заврзува.

Се држи околу час и половина.

Правете го ова 4-5 дена по ред, без престан за ефект, најдобро пред спиење.

Ова може да се користи и за изгореници, главоболка и болка во грло.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед