Млади компири со сенф и пиво – Брз деликатес од рерна

Млади компири со сенф и пиво – Брз деликатес од рерна

Направете деликатес со млади компири, пиво и многу сосови.Ова е рецептот:

Состојки:

 • 1 кг. млади компири 
 • 2 лажици мајонез 
 • 3 лажици сенф 
 • 50 мл. пиво 
 • сол 
 • бибер 
 • црвен пипер 
 • 1 лажиче оригано 
 • масло

Подготовка:

 1. Се лупат младите компири, се сушат и се ставаат во плех за печење, па врз нив се става малку масло, изматена смеса од мајонез, сенф и пиво. 
 2. Се става сол и бибер, зачини, па се става во загреана рерна да се пече на 200 степени околу 40 минути. 
 3. Кога ќе изврие течноста се готови.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт