Ќе мислите дека ви гори стомакот – смеса која го топи салото за кратко време

Ќе мислите дека ви гори стомакот – смеса која го топи салото за кратко време

Ова е мелем кој елиминира вишок килограми, масни наслаги, ја подобрува работата на мозокот, помага за подобро помнење и концентрација, вид и слух.Буквално кога ќе го пробате ќе почувствувате како ви се топи салото во организмот.

Има витамини Ц, Б1, Б6, калциум, Б2, магнезиум, фосфор, и многу лековити својства.

Состојки:

  • 125 гр. рен 
  • 3 лимони 
  • 3 лажици мед

Подготовка и употреба:

  1. Ренот и убаво измиените лимони се ситнат во блендер, се ставаат и лажиците мед, па се чува ова во тегла затворена во ладилник. 
  2. Доволна е една лажичка со два оброци на ден. 
  3. Користете го ова три недели.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ