За ноќи со пријателите: Направете нешто на кое сите ќе ви завидуваат

За ноќи со пријателите: Направете нешто на кое сите ќе ви завидуваат

Направете вкусен и на изглед прекрасен лед дома.

Ви требаат овошје по избор, како јагоди, аронија, боровинки, малини…и секако вода.

Во сад за лед ставете од овошјето, па ставете вода.

Оставете добро да се замрзне.

Супер е со лимонади, сокови и коктели.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

 

singlepost_text