Деликатес на денот: Полнети печурки од кои се топи сирење и кашкавал

Деликатес на денот: Полнети печурки од кои се топи сирење и кашкавал

Направете вкусни полнети печурки кои се вистински деликатес.
Ова е рецептот кој е брз и лесен.

Состојки:

  • 500 гр. шампињони
  • 200 гр. сирење
  • 100 гр. кашкавал
  • кечап
  • сол
  • масло

 

Подготовка:

  1. Се ренда сирењето, ако не е доволно солено се става сол. Се ренда и кашкавалот.
  2. Се чистат шампињоните, им се тргаат дршките и се полнат со сирење и кашкавал.
  3. Се става масло на огноотпорен сад, па се ставаат печурките, се печат 10 минути на 150 степени.
  4. Украсете со кечап.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Полнети печурки со салама и кашкавал

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

singlepost_text