Евтино решение за најголемиот проблем кој на девојките им е срам да го кажат

Евтино решение за најголемиот проблем кој на девојките им е срам да го кажат

Девојките и жените имаат многу проблеми колку и да се грижат за интимата и хигиената.

Не ретко се случува особено во лето да почувствувате чешање во пределот на нозете и препоните, но за среќа има евтин и домашен лек.

Потребен ви е чај од мајчина душица. Натопете вата во чајот и ставете ја на препоните и на делот кој ве чеша.

Доволни се три мали лажички сушена свежа мајчина душица и шолја вода.

Оладете 15 минути па применете.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува