Нема горење, нервози и мака: Вака се лупи компир најбрзо (Видео)

Нема горење, нервози и мака: Вака се лупи компир најбрзо (Видео)

За да не се горите, се да биде едноставно и без мака.

Вака најлесно ќе излупите компир и тоа за неколку секунди, а ви требаат сад со ладна вода и лажица.

Спуштете го во вода, почекајте 5 секунди и извадете го компирот, па со еден потег тргнете ја лушпата како што е прикажано на видеото.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text