Го фрламе а помага за се: За чисто лице, здрава кожа и сјајна коса

Го фрламе а помага за се: За чисто лице, здрава кожа и сјајна коса

Кафето не е само за пиење и уживање, помага и за здрава и сјајна кожа и коса.

Имено, можете да го исчистите лицето со пилинг од талогот од кафе.

На косата еднаш неделно може да ставите маска со кафе, така што ќе ставите кафе на неа, ќе почекате 20 минути и ќе ја измиете.

Навистина го враќа сјајот, а се препорачува еднаш неделно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

 

singlepost_text