Напивка од три состојки за комплетна детоксикација на организмот

Напивка од три состојки за комплетна детоксикација на организмот

Ова е напивка со чија помош ќе изгубите вишок килограми, но и ќе направите комплетна детоксикација на организмот.

Оваа напивка го забрзува метаболизмот и така ќе ви помогне во губењето килограми. Ѓумбирот е силен антиоксиданс кој ја подобрува функцијата на црниот дроб, а освен тоа помага и кај надуеност и го забрзува дигестивниот систем, додека лимонот има диуретско својство со кое го поттикнува исфрлањето токсини од телото.

Состојки:

  • 3 дл вода на собна температура
  • половина исцеден лимон
  • 1 см корен од ѓумбир

Начин на подготовка:

  1. Исцедениот лимон и ситно изренданиот ѓумбир додајте го во чаша млака вода, напивката оставете ја малку да отстои и потоа испијте ја. По желба засладете со малку мед и додајте неколку листови мента.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text