За топлите ноќи во двор или на тераса: Фрапе од малини за со пријателите

За топлите ноќи во двор или на тераса: Фрапе од малини за со пријателите

Направете освежителен пијалок за со пријателите, за на тераса или во двор во ноќите.Вкусно фрапе од малини.

Состојки:

  • 500 мл. млеко 
  • 150 гр. малини 
  • 4 лажици шеќер

 

 

 

Подготовка:

  1. Се става ладно млеко, малини и шеќер во блендер и се мати. 
  2. Се става во стаклена чаша смесата. 
  3. Ако сакате погусто фрапе, ставете 200-250 грама малини.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text