Намирници кои се забранети пред спиење: Дебелеат, создаваат гасови и несоница

Намирници кои се забранети пред спиење: Дебелеат, создаваат гасови и несоница

Ова се намирници кои се забранети за јадење навечер, а еве и зошто.Никако не јадете сирење, иако е вкусно, сепак е тешко за телото.

Никако не пијте ни газирано бидејќи имаат овие пијалоци киселини во себе, па така ќе ви создадат проблеми со желудникот.

Не јадете ни чоколадо бидејќи маснотиите се неповолни навечер, како и шеќерите, ќе се дебелеете и нема да спиете мирно.

Не пијте ни алкохол.

Исто така, не пијте ни кафе.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Лек за стрес и несоница

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

singlepost_text